Jeśli zamontowałeś jedną z naszych baterii w iPhone, jej pojemność można zmierzyć za pomocą darmowego oprogramowania iBackupBot. Program podaje również wiele innych danych na temat Twojego iPhone'a.

Istnieje możliwość, że dane świeżej baterii od naprawtosam.pl mierzone przez oprogramowanie nie odpowiadają podanej pojemności. Czy dostałeś "używaną" baterię?

Nie, nie musisz się martwić. Nasze baterie są zupełnie nowe! Wyjaśnienie leży w sposobie, w jaki iBackupBot i podobne programy obliczają pojemność baterii. Aby to zrobić, korzystają z układów scalonych w iPhone, gdyż do prawidłowego obliczenia rzeczywistej pojemności baterii w miliamperach (mAh) są potrzebne drogie maszyny. Darmowe programy nie mogą tego zrobić, a nawet sam iPhone nie jest w stanie tego zrobić.

Ponieważ obliczenie pojemności i aktualnego poziomu naładowania byłoby bardzo kosztowne, iOS "szacuje" na podstawie innych wartości, a mianowicie napięcia na styku baterii z płytą główną. Metoda ta jest prosta, ale ma kilka wad. Dostarcza ona, między innymi, niedokładne wartości pojemności baterii.

Przybliżony pomiar jest oczywiście wystarczający dla wskaźnika baterii w iOS. W rzeczywistości, gdy następuje niewielkie zwiększenie pojemności w procentach, nie pojawia się ono w ogóle w pomiarach. Ta tolerancja na błędy w pomiarze powoduje dysproporcję pomiędzy zmierzoną i nominalną pojemnością przy pomiarze za pomocą iBackupBot.

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?