Gdy zobaczysz, że wyświetlacze lub baterie są oferowane jako "oryginalne", zapytaj sprzedawcę: Co to dokładnie oznacza? Skąd pochodzą części i w jaki sposób sprzedawca zapewnia ich jakość?

Spójrz na oceny sprzedawcy na Allegro, Google czy Facebook. Czy jest godny zaufania? Czy większość kupujących jest zadowolona z produktu?

Jeśli części są stosunkowo tanie, może się zdarzyć, że jest to pułapka. Nasze zestawy zastępcze nie są najtańsze. W zamian oferujemy wysoki poziom jakości i obsługi klienta. Części zamienne z niższą ceną mogą być znacznie niższej klasy lub po prostu niekontrolowane produkty odnowione, a nawet zwroty. Więc mogą posiadać różnego rodzaju uszczerbki, uszkodzenia kosmetyczne czy też wady.

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest obsługa klienta. Możesz skontaktować się ze sprzedawcą w przypadku, gdy masz pytanie lub skargę? Czy istnieje strona internetowa z danymi kontaktowymi? Czy sprzedawca oferuje wsparcie w Twoim języku? Czy są może FAQ (sekcja z najczęściej zadawanymi pytaniami), aby odpowiedzieć na kilka pytań natychmiast?

Postępując zgodnie z tymi łatwymi wskazówkami, powinieneś być w stanie uniknąć niskiej jakości części i padania ofiarą podejrzanych dostawców.

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?